Президентът Илияна Йотова ще проведе консултации с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. След срещите с парламентарно представените политически формации държавният глава ще направи изявление пред медиите.
Утре в президентската институция държавният глава ще приеме от 10.30 часа – представители на парламентарната група на „Прогресивна България“; от 11.30 часа – представители на парламентарната група на ГЕРБ-СДС; По обяд Йотова ще се срещне с парламентарната група на „Движение за права и свободи. От 14.00 часа е на насрочена среща с „Демократична България“, следвани от „Продължаваме промяната“ И накрая държавният глава ще проведе консултации с представители на „Възраждане“. Народните представители от 52-рото Народно събрание положиха клетва на 30 април. На първото тържествено заседание за председател на парламента беше избрана Михаела Доцова от „Прогресивна България“. Конституирани бяха шест парламентарни групи и избрани шестима заместник-председатели на Народното събрание. „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“ регистрираха две отделни парламентарни групи.