Датският превозвач „Мерск“ съобщи, че един от неговите кораби – „Алианс Феърфакс“, плаващ под американски флаг, е напуснал Ормузкия проток под американски ескорт, предаде Франс прес.
„Алианс Феърфакс“, кораб за превоз на автомобили, плаващ под американски флаг, управляван от компанията „Фарел лайнс“, дъщерно дружество на „Мерск“, е преминал през Ормузкия проток и е напуснал Персийския залив на 4 май“, се казва в съобщение на „Мерс“, изпратено до Франс прес. „Преминаването е било без инциденти и всички членове на екипажа са в безопасност“, се допълва в текста.
Източник: bta