Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Смяна на ръководството в Министерството на отбраната. Атанас Запрянов предаде поста на Димитър Стоянов

[post-views]
[post-views]

Димитър Стоянов встъпи в длъжност като министър на отбраната и прие поста от своя предшественик Атанас Запрянов. Церемонията се проведе в зала „Тържествена“ в присъствието на ръководния състав на министерството и висши офицери. В първото си изказване като министър Димитър Стоянов очерта намерението си да продължи започнатото, като същевременно направи оценка на постигнатото до момента. Основните му приоритети ще са грижата за хората в отбраната, модернизацията на армията и подобряване на инфраструктурата.

Досегашният министър на отбраната Атанас Запрянов предаде поста на Димитър Стоянов и в присъствието на ръководния състав на отбраната направи кратка равносметка на свършеното и очерта оставащите задачи.

Атанас Запрянов- служебен министър на отбраната:

За мен е чест да ви приветствам и да ви пожелая един успешен мандат. За времето, в което аз изпълнявах длъжността на министър на отбраната, започнахме много съществени стъпки по нарастване на военните способности, по отношение справяне с некомплекта във Въоръжените сили, по отношение на модернизацията на Българската армия и по отношение на модернизиране на инфраструктурата.

В изказването си той отбеляза, че част от процесите са в развитие и изискват последователност.

Атанас Запрянов- служебен министър на отбраната:

„Пожелавам ви да оцените доброто, да надграждате по отношение на това, което смятате, че е правилно и тези действия да продължат. Да коригирате онези решения, действия, законодателни и административни, които сме взели и да реализирате политиката на правителството, така както беше обявена в предизборната програма на победилата политическа сила, както ще бъдат заложени и в политическата програма за управление на настоящото правителство.“

По традиция новият военен министър получи от предшественика си икона на Свети Георги Победоносец – патрон и пазител на въоръжените ни сили. Димитър Стоянов обяви, че ще продължи започнатото, като ще търси развитие в ключови направления. Той обяви, че ще бъде направена ревизия на постигнатото до момента и ще се търси надграждане.

Димитър Стоянов- министър на отбраната:

„ Време е вече да градим не основи, а да градим кули. Кули със способности, но не пясъчни кули. Така че, надявам се съвместно с военното ръководство, с цивилното ръководство на Министерството на отбраната, ние да продължим това, което сте го започнали вие. Да надградим и в края на един управленски мандат, ако е четиригодишен, да се зарадваме на едни успехи, които първо да доведат до окомплектоване на военните формирования с личен състав. След това да имаме нова техника и разбира се, подходяща инфраструктура.“

Военният министър подчерта и промяната във фокуса на усилията.

Димитър Стоянов- министър на отбраната:


Сега е време да се обърне първо внимание на хората в армията, след това на модернизацията на Българската армия, която обаче не може да продължи без промяна в инфраструктурата. Така че ние ще работим в тези три направления.“

Димитър Стоянов заяви, че е подготвена управленска и законодателна програма, включително промени в Закона за отбраната и въоръжените сили и в Закона за резерва.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани