Президентът Илияна Йотова присъства на тържествената церемония по издигане на знамето на Европейския съюз пред сградата на президентската институция по повод Деня на Европа.
Преди началото на церемонията държавният глава и върховен главнокомандващ прие почетния караул на Националната гвардейска част.


Сред официалните гости бяха кметът на София Васил Терзиев и председателят на Народното събрание Михаела Доцова.
На събитието присъстваха още представители на изпълнителната власт, включително министърът на отбраната Димитър Стоянов, както и новоизбраният министър-председател Румен Радев, чийто кабинет беше утвърден от парламента ден по-рано.


Церемонията по издигането на европейското знаме традиционно се провежда на 9 май – Деня на Европа, който символизира единството и мира на континента.
По-рано днес Йотова поднесе цветя пред Паметника на Незнайния войн по повод Деня на победата и в памет на загиналите български войници в борбата с нацизма.
