Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Тържествено издигнаха знамето на ЕС пред президентството по повод Деня на Европа

[post-views]
[post-views]
Тържествено издигнаха знамето на ЕС пред президентството по повод Деня на Европа

Президентът Илияна Йотова присъства на тържествената церемония по издигане на знамето на Европейския съюз пред сградата на президентската институция по повод Деня на Европа. 

Преди началото на церемонията държавният глава и върховен главнокомандващ прие почетния караул на Националната гвардейска част.

Сред официалните гости бяха кметът на София Васил Терзиев и председателят на Народното събрание Михаела Доцова.

На събитието присъстваха още представители на изпълнителната власт, включително министърът на отбраната Димитър Стоянов, както и новоизбраният министър-председател Румен Радев, чийто кабинет беше утвърден от парламента ден по-рано.

Церемонията по издигането на европейското знаме традиционно се провежда на 9 май – Деня на Европа, който символизира единството и мира на континента.

По-рано днес Йотова поднесе цветя пред Паметника на Незнайния войн по повод Деня на победата и в памет на загиналите български войници в борбата с нацизма.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани