Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Катар предупреди Иран да не използва Ормузкия проток като средство за натиск

[post-views]
[post-views]
Qatari Prime Minister Mohammed bin Abdulrahman

Премиерът на Катар Мохамед бин Абдулрахман бин Джасим Ал Тани заяви днес, че използването на Ормузкия проток като средство за натиск само ще „задълбочи кризата“ в Близкия изток, предаде Франс прес.

В телефонен разговор с иранския външен министър Абас Арагчи катарският премиер е подчертал, че затварянето на Ормузкия проток или използването му за политически натиск ще доведе до допълнителна ескалация на напрежението в региона, съобщи катарското външно министерство.

Ал Тани е заявил също, че принципът за свобода на корабоплаването не може да бъде поставян под съмнение.

Разговорът се състоя, след като Катар съобщи за атака с дрон срещу търговски кораб в неговите териториални води.

Източник: bta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани