Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Курсанти от НВУ участваха в честванията на Априлската епопея в Бяла черква

[post-views]
[post-views]
Курсанти от НВУ участваха в честванията на Априлската епопея в Бяла черква

Представителни роти от Националния военен университет „Васил Левски“ участваха в тържествата посветени на 150-годишнината от Априлската епопея в град Бяла черква. Сред официалните гости беше и началникът на НВУ бригаден генерал д-р Станчо Кайков. По традиция честването започна с ритуал по издигане на националното знаме, след което курсантите и официалните гости се включиха във факелното шествие до местността „Черничака“. Шествието, водено от Военния духов оркестър на НВУ, тръгна от площад „11 май“ и стигна до местността, която е била изходен пункт на 101 белочерковски въстаници, които са последвали Бачо Киро и са станали основното ядро на четата на поп Харитон и Бачо Киро. Тържествения строй на курсантите прие президентът на Република България Илияна Йотова.

Честването завърши с тържествена проверка (заря).

Източник: nvu.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани