Българските военнослужещи участващи в операцията на Стабилизиращите сили на #НАТО в Косово (KFOR), от състава на Регионално командване „Запад“ (RC-W), взеха участие в учение с бойни стрелби на полигон „Волойре“ край база „Виладжио-Италия“.
Основни цели на учението:
– усъвършенстване на оперативните процедури;
– повишаване на координацията между участниците;
– затвърждаване на уменията за безопасно боравене и използване на личното оръжие;
– поддържане на високо ниво на подготовка при действие в кризисни ситуации.
Участието в подобни подготовки допринася за поддържане на високаоперативна готовност и ситуационна осведоменост насилите на KFOR, в изпълнение намисията за гарантиране насигурна и безопасна среда завсички граждани в Косово.


Източник: jfc.armf.bg