Израелската армия е установила тайна база на изоставена писта в пустинята Наджаф в Ирак по време на войната срещу Иран, предаде Франс прес. Твърди се, че израелските сили са изградили база на изоставена летищна писта, построена по времето на Саддам Хюсеин. В началото на войната на 28 февруари израелски сили са били забелязани в пустинята Наджаф и са влезли в сблъсък с иракски войници, съобщиха по-рано иракски държавни медии.