Курсанти от НВУ “Васил Левски” участваха в тактико-специално учение с комуникационни специалисти от батальона за комуникационна и информационна поддръжка на Сухопътните войски, за времето от 13 до 14 май, което се проведе в района на формированието.
Бъдещите офицери, пети курс, съвместно с военнослужещите от батальона изграждаха и поддържаха комуникационно-информационната система, с използване на сателитни, радио и радио-релейни направления като успешно осигуриха пренос на глас, данни и видео в реално време.





Източник: landforce.armf.bg