Днес, 19 май, формирование за овладяване и/или преодоляване на последствията от бедствия за унищожаване на невзривени бойни припаси от батальон за защита на силите, от състава на 2-ра механизирана бригада – Стара Загора, разузна, транспортира и унищожи силно корозирала осколочно – фугасна 82 мм мина без взривател, открита при извършване на изкопни дейности северно от град Казанлък.
Под ръководството на лейтенант Стоян Стоянов боеприпасът беше унищожен на учебен център „Люляк”.
Военнослужещите действаха по разпореждане на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и по заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.
Източник: landforce.armf.bg