Отборът на Добруджа се завръща във Втора лига след само един сезон в родния елит. Тимът от Добрич загуби от Ботев Враца с 1:2 в мач от предпоследния кръг на групата на изпадащите. Ботев Враца се утвърди в Топ 10 на Първа лига. Футболистите на Тодор Симов отказаха Добруджа след 2:1 в мач от 36-ия кръг в плейофите. На стадион „Дружба“ точни за врачани бяха Даниел Генов който се разписа на два пъти , а едно попадение за отбора от Добрич отбеляза Георги Трифонов. Така новакът в шампионата загуби всякакви шансове за оставане и изпадна във Втора лига, където от следващия сезон ще играе и друг дебютант – Монтана 2003. Ботев се намира на деветото място с 50 точки, а тимът на Ясен Петров няма как да изскочи над чертата, след като кръг преди края изостава с четири пункта от Берое, който към момента е на позицията за бараж с тим от Втора лига. Така в последния кръг на надпреварата на 22 май Ботев ще приеме Берое, а Добруджа ще гостува на Септември София без надежди за спасение. В останалите срещи Монтана загуби с 0:2 от Спартак Варна , Локомотив София надигра Славия с 2:0, а Берое загуби с 0:1 от Септември София.