Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа снощи прокламация за изменение на митата върху вноса на мед, алуминий и желязо, съобщи Белият дом, цитиран от Ройтерс.
В официалната декларация се обяви намаляване и на обмитяването на определено селскостопанско оборудване от 25% на 15%.
Става въпрос за техника като булдозери и мотокари в случаите, „когато се внасят от страни с търговски споразумения, допускащи подобно понижение“, се казва в изявление на Белия дом.
Освен това разпореждането позволява на чуждестранни компании да ползват мито от 10 процента, ако „тяхното капиталово оборудване включва поне 85% американска лята или топена стомана, като същото важи и за алуминия“.
Промените остават в сила до 31 декември догодина, „за да стимулират краткосрочни инвестиции, които ще възстановят индустриалната база на страната“, уточнява Белият дом.
Източник: bta