Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Военнослужещи от Сухопътните войски унищожиха невзривен боеприпас, открит в село Юруково, община Якоруда

[post-views]
[post-views]
Военнослужещи от Сухопътните войски унищожиха невзривен боеприпас, открит в село Юруково, община Якоруда

На 2 юни формированието за овладяване и/или преодоляване на последствията от бедствия от 3-ти механизиран батальон – Благоевград, от състава на 3-то бригадно командване, с ръководител старши лейтенант Тодор Белчев разузна, извлече, транспортира и унищожи в местността Честна силно корозирала ръчна отбранителна граната тип Ф-1, открита от гражданин в района на старата джамия в село Юруково, община Якоруда.

Военнослужещите действаха по разпореждане на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и по заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.

Източник:  landforce.armf.bg

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани