Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

България ще подпомага Украйна финансово, обяви Румен Радев от срещата на НАТО

[post-views]
[post-views]
Румен Радев: Военните действия в Украйна и Близкия изток ясно показват на европейските държави, че гарантирането на сигурността е неотменима отговорност и изисква системни действия
Favicon_File

Николай Чадаров

България ще подпомага финансово Украйна без това да влияе върху социалните разходи. Това обяви министър-председателят Румен Радев от Анкара, където той участва в срещата на върха на НАТО.

Премиерът обяви, че страната ни ще подпомага финансово Украйна в рамките на финансовите си възможности и при отчитане на големия дефицит в бюджета.

Румен Радев, министър-председател:

„Всички български политици, които най-много обещаваха финансова подкрепа за Украйна, направиха много малко за развитието на нашата икономика и за осигуряване на средства в бюджета. България ще подкрепя финансово Украйна в рамките на нашите възможности, без това да влияе върху социалните разходи, като трябва да отчитаме и големия дефицит, който ни завещаха предишните управления“.

          Румен Радев подчерта, че България е изчерпала възможностите си за военна подкрепа за Киев като оръжия и боеприпаси от складовете на Българската армия и не разполага с повече възможности за доставки. Той подчерта, че дефицитите в отбраната трябва да бъдат преодолени чрез укрепване на българската отбранителна индустрия.

Румен Радев, министър-председател:

          „Конфликтите в съседство, особено въоръжените сблъсъци в Украйна и в Близкия Изток, ясно показват на европейските държави, че гарантирането на сигурността на техните граждани е неотменима отговорност и изисква системни усилия.

Специално за България, с укрепването на нашия собствен национален отбранителен капацитет, страната ни се превръща във важен фактор на стабилност в критичния и стратегически важен за Алианса Черноморски регион“.

Министър-председателят коментира и темата за Гренландия като призова Европа да осигури възможности за самоопределяне на местните жители и повече възможности за военно присъствие на острова.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани