Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Тръмп е наредил на американските сили да бъдат готови да нанесат удари по Иран, ако иранското правителство извърши или направи опит за покушение срещу него

[post-views]
[post-views]
В ."Вашингтон пост": Заради заплахи от Иран Тръмп си е тръгнал от срещата на върха на НАТО в Анкара с трети самолет, различен от двата президентски самолета

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че е наредил на американските въоръжени сили да бъдат готови да нанесат удари по Иран, ако иранското правителство извърши или направи опит за покушение срещу него, предаде Ройтерс.

„1000 ракети са заредени и насочени към Ислямска република Иран, а още хиляди са готови незабавно да последват, ако иранското правителство изпълни заплахата си, отправяна на много места по света, да убие или да направи опит да убие действащия президент на САЩ– в случая МЕН!“, написа Тръмп в публикация в социалната мрежа Трут Соушъл.

„Заповедите вече са издадени и американските въоръжени сили са готови, желаят и са способни в продължение на една година, с възможност този срок да бъде удължен, напълно да опустошат и унищожат всички райони на Иран“, добави той.

Източник: bta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани