Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Американската армия съобщи, че е изстреляла ракети по петролен танкер, опитал да пробие блокадата на иранските пристанища

[post-views]
[post-views]
Подкрепяните от Иран хуси убиха четирима души при нападение срещу плавателен съд, съобщиха йеменските власти

Американската армия съобщи, че военен самолет е подложил на обстрел празен петролен танкер, който се е опитал да пробие блокадата на иранските пристанища, предаде Франс прес.

Според Централното командване на въоръжените сили на САЩ (СЕНТКОМ) самолетът е „неутрализирал“ кораба, след като е изстрелял ракети по него.

„Корабът вече не се движи към Иран“, посочи командването в социалната мрежа Екс, като отбеляза, че танкерът е плавал под флага на Кюрасао.

Това е първият случай, в който САЩ откриват огън по кораб, за да го спрат, откакто преди дни беше възстановена блокадата на иранските пристанища.

Американското командване съобщи още, че през първите 24 часа от блокадата е пренасочило два търговски кораба, които са съдействали на американските сили.

Източник: bta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани