Левски отстъпи на Задар в Адриатическата лига

Левски загуби пореден мач от баскетболната Адриатическа лига. Този път „сините“ паднаха в „Универсиада“ от Задар със 72:80 точки. Срещата бе отложена от 3 януари, заради проблем около състава на раздирания от финансови проблеми български клуб.
Левски игра добре в този мач, а на почивката дори водеха със седем точки, но в третата част очаквано баскетболистите на Задар позволиха да им отбележат само пет точки, срещу 22.
В последната четвърт гостите продължиха да диктуват темпото, Димитър Ангелов излезе за пет фаула и Левски съвсем свали гарда.
В крайна сметка Левски спечели последната четвърт с 20:18, но Задар ликува за крайното 80:72. Това бе 16-та поредна загуба за Левски и общо 17-та в турнира.