Дания – Австралия 1 : 1

Дания – Австралия   1 : 1

1920x1080Дания и Австралия завършиха 1:1 в срещата помежду си от втория кръг на груповата фаза на Мондиал 2018. Двубоят в Самара предложи приятен футбол , в който първото полувреме бе равностойно, а второто мина под диктовката на „кенгурата“ на Берт ван Марвайк. Кристиан Ериксен откри резултата с много красил гол в осмата минута. Миле Йединак изравни от дузпа в 37-ата минута. Наказателният удар дойде след като реферът Матеу Лаос си послужи с видеоповторение. Така тимът на Австралия спечели първата си точка на световните финали в Русия, докато датчаните събират четири в актива си. Футболистите на „Червения динамит“ спечелиха на старта с 1:0 срещу Перу, което им дава предимство в класирането към момента.