Наполи – Пари Сен Жермен 1 : 1

Пари Сен Жермен – Ливърпул   2 : 1

PSGОтборите на Наполи и Пари Сен Жермен врътнаха нов хикс помежду си в Шампионската лига. Срещата край Неаполитанския залив завърши 1:1, след като в предния кръг футболистите на Карло Анчелоти и Томас Тухел направиха 2:2 в Париж. Попаденията дойдоха след точни изстрели на Хуан Бернат, който вкара в края на първото полувреме, и Лоренцо Инсиние, който матира Джанлуиджи Буфон от дузпа в 63-ата минута. Равенството прави ситуацията в Групата на смъртта още по-заплетена, след като малко по-рано Цървена звезда сюрпризира английския гранд Ливърпул на „Мала Маракана“. Всеки един от четирите тима има шансове да продължи напред, което гарантира страхотни сблъсъци в оставащите два тура преди осминафиналите.