Холандия обърна и елиминира Мексико на осминафиналите

Холандия осъществи немислим обрат в последните 4 минути и по крайно драматичен начин успя да спечели с 2:1 осминафинала на Световното първенство 2014 срещу Мексико. Възпитаниците на Мигел Ерера изглеждаха сигурни в изравняване на най-доброто си постижение на световни шампионати – класиране на четвъртфинал, но се пропукаха в 88-ата и 91-ата минута, с което позволиха на „лалетата“ да осъществят инфарктен обрат.
Португалският съдия Педро Проенса не отсъди стопроцентова дузпа за нарушение срещу Ариен Робен в края на първото полувреме, но го направи в далеч по-спорна ситуация в добавеното време, с което отсече главите на мексиканците. Капитанът Рафаел Маркес в действителност докосна крака на халфа на Байерн, който обаче сериозно преигра и търсеше контакта. Преди това в 48-ата минута Джовани дос Сантос откри за Мексико, а в 88-та Уесли Снайдер с бомбен шут разстреля иначе великолепно представящия се Гийермо Очоа за 1:1.