Ботев (Пловдив) показа характер при гостуването си на гръцкия гранд Панатинайкос и запазва шансове за класиране напред в Лига Европа

Снимка: БТА

Ботев (Пловдив) допусна минимално поражение с 1:2 при гостуването си на гръцкия Панатинайкос в първа среща от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Александър Йеремейеф и Тасос Бакасетас от дузпа бяха точни за гръцкия гранд през първата част, но в 70-ата минута Ален Корошец върна един гол за „канарчетата“. Малко след това Панатинайкос уцели греда чрез Филип Джуричич. В 83-ата минута главният съдия Давид Фуксман отсъди дузпа за „жълто-черните“ за нарушение срещу Ехидже Укаки, но впоследствие я отмени след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата за видеопомощ в полза на съдията (ВАР). Реваншът между двата тима е след седмица на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. В 83 минута Ехидже Укаки се възползва от още едно неразбирателство в състава на Панатинайкос в центъра на терена и се откъсна сам зад защитата в „зелено“, навлезе в наказателното поле и финтира Драговски, след което падна на тревата. Първоначално главният съдия Давид Фуксман отсъди дузпа, но след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР отмени наказателния удар. Въпреки това играчите на Душан Керкез запазват шансове за класиране напред преди реванша, който е след седмица на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив.