Ливърпул – Ред Бул Залцбург 4 : 3

Ливърпул – Ред Бул Залцбург   4 : 3

LIVERPOOL KLOPЛивърпул и Ред Бул Залцбург изиграха изключителен голов спектакъл на „Анфийлд“, в който европейският шампион надделя с 4:3 и записа първата си победа в Група Е на Шампионската лига. Преди две седмици мърсисайдци инкасираха поражение след късни голове като гост на Наполи. Селекцията на Юрген Клоп имаше усещането, че рано-рано е решила двубоя в своя полза, след като в 36-ата минута водеше с 3:0. Садио Мане (9'), Андрю Робъртсън (25') и Мохамед Салах (36') реализираха попаденията. Хий-Чан Хуан (39') върна един гол до почивката, но през втората част Ред Бул Залцбург направи немислимото и изравни резултата чрез Такуми Минамино (56') и Ерлинг Холанд (60'). В крайна сметка обаче Мохамед Салах (69') донесе победата на Ливърпул с втория си гол.