Берое – ЦСКА 0 : 2

Берое – ЦСКА   0 : 2

beroe-cskaЦСКА победи с 2:0 Берое пред 10 000 зрители насред Стара Загора в първи полуфинален мач от турнира за купата на България и хвърли в екстаз около 4-те хиляди свои фенове, дошли да подкрепят отбора на стадиона под Аязмото. Попаденията за червените реализираха Самир Аясс и Борис Галчев, а резултатът можеше и да е по-внушителен, тъй като веднъж и гредата спаси домакините след изстрел в гредата на Преслав Йорданов. Срещата започна ударно за армейците, които откриха резултата още в 4-ата минута. Тогава те организираха бърза атака, след която Преслав Йорданов се озова очи в очи с Илко Пиргов и стреля, но стражът на заралии изби. Топката обаче попадна в Самир Аясс, който с шут от десетина метра опъна мрежата на домакините. В 36-ата минута ЦСКА като по чудо не вкара втори гол. Динчев се включи отдясно и центрира отлично към Преслав Йорданов. Таранът на червените засече топката, Пиргов успя да я докосне, след което тя се отби в напречната греда и се върна в игралното поле. ЦСКА отбелязя втори гол в 53-ата минута. Маламов се „подигра“ с бранител на Берое на лявото крило и центрира отлично към Борис Галчев, който от два метра с глава вкара в празната врата. Второто попадение вбеси публиката на домакините, която започна да хвърля факли на терена и мачът бе прекратен за две минути, след което продължи.