Славия е първият финалист за Купата на България, след скандално съдийство

638-397-stanislav-stavrovОтборът на Славия е първият финалист за Купата на България за сезон 2017/2018 година. „Белите“ детронираха Ботев (Пловдив) след победа с 1:0 в полуфинал-реванш на стадион „Васил Левски“. Актуалният носител на трофея беше спечелил първия сблъсък в Коматево с 2:1, като този гол на чужд терен се оказа „златен“ за столичани. Единственото попадение беше дело на Ивайло Димитров, който отбеляза от дузпа в 66-ата минута. „Канарчетата“ обаче напускат турнира бесни, тъй като реферът Станислав Ставрoв подмина чиста дузпа в наказателното поле на домакините в 86-ата минута. Десет минути по-рано пък чисто попадение на Стивън Петков беше отменено заради засада, но след направените графики от телевизията, която предава мача, стана ясно, че такава няма. Така Славия се класира за първи път на финал от 2011 година.