Ливърпул докосва титлата след победа над Манчестър Юнайтед

Ливърпул – Порто   2 : 0

LIVERPOOLЛивърпул победи Манчестър Юнайтед с 2:0 на “Анфийлд” в голямото дерби на Висшата лига и продължи победната си серия. Върджил Ван Дайк поведе мърсисайдци с гол в 14-ата минута, а Мохамед Салах се разписа в самия край на срещата. Отборът на Юрген Клоп доминираше в големи периоди от мача, но след поредица от пропуски домакините трябваше да пазят преднината си в последните минути 30 минути. Трябва да се отбележи, че две попадения на Ливърпул бяха отменени през първото полувреме – едното на Фирмино за нарушение на Ван Дайк срещу Де Хеа, а другото на Вайналдум поради засада. Джордан Хендерсън удари греда в началото на втората част, а Мане и Салах на няколко пъти се разминаха с гола. На фона на превъзходството на мърсисайдци Манчестър Юнайтед имаше своите шансове. Перейра през първата част и Марсиал след час игра бяха най-близо до попадение. След тази победа преднината на Ливърпул на върха е 16 точки, а отборът е изиграл един мач по-малко от втория Манчестър Сити. “Червените дяволи” са пети, като изостават на пет точки от четвъртия Челси.