Представителите на Висшето военноморско училище комплексни шампиони на държавното военно първенство по плуване

Станаха ясни шампионите на държавното военно първенство по плуване. Домакин на състезанието е обновения басейн на Висшето военноморско училище „Никола Йонков Вапцаров“във Варна, което стана и  комплексен шампион.

Участие в спортната плувна надпревара във Военноморското училище взеха 10 отбора с 80 участника, жени и мъже. Състезанието се проведе в продължение на три дни,  в 8 дисциплини и 3 щафети.

Крайни комплексни победители са домакините от Морско училище, следвани от Националният военен университет „Васил Левски“ Велико Търново и Военноморски спортен клуб „Варна“.

Победителите получиха купи и медали, а крайният комплексен шампион бе награден и със спортни екипи.

От ръководството на федерацията изказаха своята благодарност към Министерството на младежта и спорта, тъй като първенството е част от програмата „Спорт за всички“.

В предобедните часове в първия ден от надпреварата в басейна на ВВМУ се проведоха състезанията: 100 метра свободен стил (мъже/жени), 50 метра бруст (мъже, жени), 100 метра съчетано плуване (мъже, жени) и 4×50 метра щафета – свободен стил (микс).

В последната от изброените дисциплини Военноморското училище спечели първо място с отбор в състав: Георги Георгиев, Мария Ангелова, Филотея Димитрова и Петър Флоров.

Домакините бяха представени от отбор от 9 души – 5 момичета и 4 момчета, като едно от момичетата е треньор на тима.

Флотската Алма матер завоюва първо място и в дисциплините 100 метра съчетано плуване и 100 метра свободен стил (жени). Златото взе Филотея Димитрова. Второто място за 100 метра съчетано плуване също е за възпитаничка на Морско училище – Мария Ангелова, която отнесе среброто и в състезанието 50 метра бруст (жени). Второ място спечелиха и Петър Флоров и Георги Георгиев в състезанията съответно 100 метра свободен стил (мъже) и 50 метра бруст (мъже).