Гол от дузпа след намесата на ВАР спаси Ювентус в дербито срещу Интер – 1:1

Ювентус победи Интер с 2:0 в голямото дерби от 13-ия кръг на серия “А“

Гол от дузпа след намесата на ВАР спаси Ювентус в дербито срещу Интер, което завърши 1:1. В 17-ата минута Интер пове чрез Един Джеко, който се разписа за 1:0. Ситуацията бе прегледана с ВАР заради съмнения за засада. Такава обаче нямаше и домакините ликуваха. В 88-ата минута Ювентус получи дузпа заради нарушение на Дензъл Дъмфрис срещу Алекс Сандро. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което съдията Маурицио Мариани посочи бялата точка. Реферът също така показа червен картон на треньора на „нерадзурите“ Симоне Индзаги заради протестите му край тъчлинията. Пауло Дибала изпълни точно за крайното 1:1 и донесе точката на Ювентус, който е шести с 15 пункта в актива си. Интер е трети с 18 точки. На върха с 25 е Наполи, колкото има и Милан.