Екваториална Гвинея стана последният четвъртфиналист за Купата на африканските нации

След изпълнението на 16 дузпи Екваториална Гвинея стана последният четвъртфиналист за Купата на Африканските нации. На осминафиналната фаза на турнира Екваториална Гвинея елиминира Мали след 0:0 в редовното време и продълженията, и 6:5 при дузпите.

Съдията свири дузпа за Мали в 41-ата минута, но след преразглеждането на ситуацията с ВАР първоначалното решение на рефера бе отменено.

Мали бе по-настоятелният отбор в редовните 90 минути, но така и не стигна до победен гол.

В първото продължение футболистите на Екваториална Гвинея имаха претенции за дузпа, но те бяха подминати от рефера.

Така се стигна до изпълнението на дузпи, при които още първата бе пропусната от Нсуе за Екваториална Гвинея. Мали поведе с гол на Адама Траоре. Втората дузпа за Екваториална Гвинея бе реализирана от Белима, но Дженепо бе точен за 2:1 за Мали. Гвинейците изравниха, след като Акапо реализира третата дузпа. Последва пропуск за Мали от страна на Айдара. Буйла реализира четвъртата дузпа за Екваториална Гвинея и отборът поведе с 3:2. Амари Траоре пропусна четвъртата дузпа за Мали. Джане пропусна петата дузпа за Екваториална Гвинея, докато Мали успя да изравни чрез Туре. Последваха по две точни изпълнения за Екваториална Гвинея от страна на Коко и Салвадор и за Мали – Диенг и Камара. Осмата дузпа за Екваториална Гвинея бе реализирана от Енеме, а решаващият пропуск за Мали бе направен от Сако.

На четвъртфиналите Екваториална Гвинея ще се изправи срещу Сенегал.