Изтребителите F-16 ще придобият стелт противокорабни ракети с голям обсег с наименование AGM-158C. Военноморските сили на САЩ са в готовност да помогнат на Военновъздушните сили за интегрирането на тези ракети на F-16, което ще донесе на изтребителя нови огромни противокорабни способности. AGM-158C е противокорабна крилата стелт ракета с въздушно изстрелване и голям обсег, разработена за ВВС и ВМС на САЩ от Агенцията за напреднали изследователски проекти в областта на отбраната (DARPA).

Тестовете, провеждани с F-16 и интегрираната на него противокорабна ракета AGM-158C, са свързани основно с нова комуникационна система за шлюзове, информират от ВВС на САЩ. Този комуникационен шлюз е преводач или посредник между самолета и ракетата. До момента тези ракети могат да бъдат изстрелвани само от изтребителите F-35 и от морските изтребители F-18. F-16 могат да носят противокорабната ракета „Харпун“, но тя не е стелт. За да навлезе ракетата AGM-158C по-масово, в самолетите на американските ВВС трябва да се модифицира т. нар. междинен софтуер, без да се налага някаква основна актуализация в електрониката на самолета. Успешното завършване на тестовете по интегрирането на AGM-158C на изтребителите F-16 ще даде нови забележителни възможности на военните лидери за оперативно планиране, особено в случаите на извънредни ситуации.
Противокорабната крилата стелт ракета „въздух–повърхност“ AGM-158C тежи 1250 кг, дълга е 4,26 м, широка 635 мм и висока 450 мм. Има размах на крилата 2,7 м. Бойната й глава е с тегло 453,6 кг. Има работен обхват до 370 км. Двигателят е турбовентилаторен.

При нея по-важното е стелт дизайнът, какъвто предишната ракета „Харпун“ не притежава. Освен това тази ракета притежава автономна възможност за планиране на маршрута й. Тя може да бъде и част от бордовия електронен пакет за поддръжка. По тази причина може да променя курса си в отговор на появила се заплаха, както и да открива целта си чрез своите радиочестотни емисии. В крайната фаза на полета ракетата работи само с инфрачервения си сензор и не излъчва радиочестоти. Това означава, че не може да бъде заглушавана или засечена от противника. Инфрачервеният сензор освен това й дава възможност да открие най-уязвимото място на кораба.