Франция победи Хондурас с 3:0 в първия си мач от Световното първенство

Франция постигна първа победа на старта на Световно първенство, след като не успя да го направи в последните три Мондиала. „Петлите” се наложиха с 3:0 над определяния за аутсайдер тим на Хондурас в първи мач за двата състава от група „Е” на Мондиал 2014. След две греди, дело на Гризман и Матуиди, в края на първото полувреме Карим Бензема откри резултата от дузпа.

Тя бе отсъдена за нарушение на Паласиос, който бе и изгонен с втори жълт картон. В началото на втората част Франция удвои аванса си. Стражът Ваядарес си отбеляза автогол, след като чукна с ръка топката след рикошет в гредата след удар на Карим Бензема. Той обаче реагира бързо и я улови.

За първи път тук се наложи намесата на „гол-лайн” системата, която бе категорична – гол за французите и 2:0. Класиката стана факт в 72-ата минута.

След заучено положение и удар от далечно разстояние се получи рикошет около дузпата. Топката попадна в Бензема, който разстреля Ваядарес от малък ъгъл за 3:0.