САЩ победи Гана в първия си мач на Световното

Гол в 32-та секунда, изравняване и в крайна сметка победа на САЩ над Гана с 2:1 предложи вторият мач от група „G” на Мондиала в Бразлия. Срещата на стадион „Естадио Дас Дунас” в Навал започна ударно и още в началните секунди САЩ водеха с 1:0 след гол на Клинт Демпси.

След това янките бяха по-инициативният тим, но до края на полувремето не успяха да увеличат резултата. След почивката ситуацията коренно се промени и отборът на Гана категорично превъзхождаше американците.

Това им донесе успех и черните звезди успяха да изравнят резултата на 1:1 в 82-та минута чрез Андре Аю. Отговорът на американците обаче дойде 2 минути пред края на срещата, когато след изпълнение на ъглов удар, резервата Брукс вкара с глава победното попадение в мача.