Германия победи трудно Алжир с 2:1 и се класира на четвъртфиналите на Световното

Германия победи Алжир с 2:1 след продължения и се класира на четвъртфинал  на Световното първенство в Бразилия. Победата на Бундестима дойде изключително трудно в двубоя, игран на стадион „Бейра Рио” в Порто Алегре. Редовното време завърши 0:0, а в продълженията Шурле откри за Германия в 92-та минута.
Месут Йозил вкара втори гол за немците в 119-та минута, а веднага след това Джабу върна един гол, но това не беше достатъчно.
Феноменален мач за „пустинните лисици” изигра вратаря на ЦСКА Райс Мболи. Стражът направи няколко важни спасявания, но съотборниците му свършиха силите в продължението на срещата. Мболи обаче беше избран за играч на мача. За място на полуфинала Германия излиза срещу Франция.