Франция не впечатли, но надигра Нигерия с 2:0 и е на четвъртфинал

Франция победи Нигерия с 2:0 и се класира на 1/4-финал на Мондиала в Бразилия. Възпитаниците на Дидие Дешан не впечатлиха с играта си през първата част и до средата на втората, когато рязко вдигнаха оборотите. Първата част ще се запомни с отменен гол на Еменике за Нигерия и с многото единоборства в центъра на терена и с малкото точни удари към вратите.
След почивката Нигерия продължи да бъде по-активният отбор, докато Франция се бранеше. В средата на втората част Дидие Дешан пусна в игра крилото Антоан Гризман.
Това освежи атаката на „петлите” и пред вратата на Нигерия стана горещо. В 79-ата минута перфектният до момента вратар на „суперорлите” Винсънт Ениеама не се намеси добре при центриране и Погба откри резултата.
Французите се възползваха от оголената отбрана на Нигерия и в последната минута на двубоя удариха съперника още веднъж. Валбуена проби по крилото, пусна оста топка към Гризман, а Йобо я отклони в мрежата си за крайното 2:0.