„Спарта” (Прага) измъкна трудна победа от „Малмьо”

Отборът на „Спарта” (Прага) победи „Малмьо” с 4:2 в първия двубой между двата тима от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Чешкият шампион обаче трябваше да направи страхотен обрат за едно полувреме, за да стигне до успеха. Шведите поведоха още в 17-ата минута с гол на Форсберг, а Лафата изравни в 22-ата минута. Гостите обаче отново взеха гол преднина в 27-ата минута чрез Кийзе.
През втората част обаче играчите на „Спарта” се мобилизираха и успяха да стигнат до пълен обрат.
Само за две минути те направиха резултата 3:2 с голове на Лафата и Ковач в 51-ата и 52-ата минута. В 70-ата минута пък отново Лафата оформи своя хеттрик и доведе нещата до 4:2 – резултат, който дава повече спокойствие на чешкия тим преди реванша.