Винъс Уилямс отпадна още в първия кръг на турнира в Синсинати

Американката Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) с награден фонд 2.57 милиона долара. Уилямс загуби от номер 16 Луцие Шафаржова (Чехия) със 7:6(2), 3:6, 4:6 за 2:30 минути. Американката допусна четири пробива в мача. Шафаржова ще играе във втория кръг срещу Зарина Дияс (Казахстан), която отстрани Ирина-Камелия Бегу (Румъния) със 7:6(4), 7:6(5).
Руската тенисистка Мария Шарапова се класира за третия кръг на турнира Поставената под номер 5 в основната схема Шарапова победи представителката на домакините Мадисън Кейс с 6:1, 3:6, 6:3 след 1 час и 57 минути игра.
От турнира се отказа защитаващата титлата си Виктория Азаренка (Беларус) заради контузия на дясното коляно. Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на  турнира. Тя загуби от 15-а поставена Карла Суарес Наваро (Испания) с 3-6, 6-1, 2-6 за 1:52 часа. Българката отпадна в първия кръг на турнира в Синсинати за четвърта поредна година. Тя напуска надпреварата с 1 точка за световната ранглиста и 7215 долара от наградния фонд.