Англия с труден успех срещу наш съперник

Англия победи с 1:0 съперника на България в квалификациите на Евро 2016 Норвегия. Приятелският двубой на „Уембли” приключи с минимална победа за домакините, а единственият гол в срещата бе дело на Уейн Рууни от дузпа в 68-ата минута.
Домакините успяха да излязат напред в резултата, когато крилото на „Ливърпул” Рахийм Стърлинг бе съборен в наказателното поле, а капитанът превърна наказателния удар в гол. През първото полувреме двата отбора не сътвориха почти нищо интересно пред двете врати. Англия повече владееше топката, но реално нямаше сериозни положения.
В началото на втората част пък Норвегия на два пъти стигна до голови опасности, но и двата пъти Джошуа Кинг не успя да преодолее вратаря на англичаните Джо Харт. Любопитен факт е, че този мач се игра пред едва 40 000 души на „Уембли”, което е най-ниската посещаемост на стадиона от 1998 година насам.