„Атлетико“ Мадрид се наложи над „Хетафе“ в Примера

Атлетико (Мадрид) победи Хетафе в последния двубой от деветия кръг на Примера дивисион. Срещата се проведе на стадион „Алфонсо Перес” пред около 10 000 зрители, а „дюшекчиите” се поздравиха след 1:0 с гол на хърватския национал Марио Манджукич през първото полувреме, който бележи във втори пореден мач.
Отборът на домакините завърши срещата с човек по-малко. Алексис Руано получи директен червен картон в 56-ата минута заради удар срещу Манджукич. Футболистът спази традицията си и продължава да бъде сред най-често гонените футболисти в Ла Лига.
До края домакините хвърлиха всички сили в нападение, но отборът на Атлетико успя да удържи на натиска и се поздрави с важната победа, с която запазва петото си място с 20 точки.