Мъките на Сосиедад навън продължават, Виляреал с крехък аванс

Реал Сосиедад не можа да спечели като гост в девети пореден мач навън, след като тази вечер не успя да надвие третодивизионния Овиедо в първи мач за Купата на краля.
Двата тима завършиха 0:0, така че момчетата на Дейвид Мойс ще трябва да решават нещата у дома, на 17 декември.
Отбор от трета дивизия имаше на пътя си и Виляреал. „Жълтата подводница“ би с 2:1 Кадис, а попаденията за победителите бяха дело на Жерар Морено (’17) и Матиас Лейва (’21). Айтор Ареги запази шансовете на Кадис за реванша с попадение две минути след началото на второто полувреме. Адриан Мартин пък остави Виляреал с 10 души в 58-та минута, и така гостите си останаха с един гол аванс преди реванша.
Кадис е трети в Сегунда Б, и се бори за промоция във втория ешелон. Валенсия взе аванс от 2:1 срещу Райо (Валекано).
„Прилепите” успяха да стигнат до обрат, след като на почивката губеха с 0:1.Алекс Морено даде аванс на домакините в 37-та минута, след като засече центриране от корнер. Райо поддържаше тази преднина чак до 70-та минута.
Тогава Пако Алкасер изравни, след груба грешка на вратаря на Райо Кобеньо. Родриго де Пол донесе успеха на „прилепите“ в 85-та минута, с премерен удар в наказателното поле.