Раонич стана първия канадец, достигнал до четвъртфинал на Australian Open

Милош Раонич за пръв път в кариерата си се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Три часа бяха необходими на канадеца да победи Фелисиано Лопес с с 6:4, 4:6, 6:3, 6:7, 6:3.
Испанецът спаси два мачбола в тайбрека на четвъртия сет, но в следващия Раонич направи пробив в осмия гейм, спечели всичките четири точки в следващия гейм и стигна до успеха. Следващото препятствие на осмия в схемата е номер 1 в света Новак Джокович.
Защитаващият титлата си Станислас Вавринка също е на четвъртфиналите след успех над Гийермо Гарсия-Лопес с 3:1.
Четвъртият поставен в схемата швейцарец спаси пет сетбола в четвъртия сет, взе го със 7:5 и си осигури среща с Кей Нишикори в следващия кръг. Поставеният под номер 5 японец надигра с 6:3, 6:3, 6:3 испанския ветеран Давид Ферер.