Без победител в мача между Волфсбург и Айнтрахт

Вторият в класирането на германската Бундеслига тим на Волфсбург регистрира равенство 1:1 при визитата си на Айнтрахт във Франкфурт от XIX кръг. Новата покупка на „вълците” Андре Шурле, който пристигна от Челси срещу близо 35 млн. евро, не бе в групата за мача.
Първото полувреме приключи без попадения, а малко след началото на второто домакините откриха резултата. Точен за Айнтрахт в 58-та минута бе Щефан Айгнер, разписал се за четвърти път в последните си пет срещи. Гостите обаче отмъкнаха точката с попадение на Кевин де Брюн две минути преди края на срещата, след която остават втори с 38 точки, на 8 от лидера и шампион Байерн, когото разбиха с 4:1 в предния кръг. Айнтрахт остана без победа в пет опита и с 24 точки в актива си.