Шампионът Макаби с изненадваща загуба в Евролигата

Миналогодишният финалист в баскетболната Евролига Реал (Мадрид) излезе начело в класирането на група Е, след като се наложи с 88:71 над Жалгирис. Мадридчани стигнаха до успеха след три тройки в третата четвъртина на срещата с литовците и изпревариха в групата другия финалист от миналото издание Макаби (Тел Авив). Шампионите от Израел бяха изненадани от АЛБА (Берлин) с 66:59 у дома и сложиха край на серията си от пет поредни победи в турнира. Гостите играха перфектно в защита и позволиха на своите съперници да направят само 23 точки през второто полувреме на срещата.
Олимпиакос остана на върха в класирането на група „F“ с успех с 91:82 над Нижний (Новгород). Руснаците водеха с 63:57 късно в третата четвъртина, но Йоргос Принтезис и Мат Лоески изнесоха много силни последни минути, за да спечелят мача за Олимпиакос.