Надал започна с победа в Рио

Защитаващият титлата си Рафаел Надал стартира с победа сезона си на червени кортове и се класира за втория кръг на турнира в Рио де Жанейро с награден фонд 1 милион и 550 хиляди долара. Водачът в схемата елиминира представителя на домакините Томас Белучи с 6:4, 6:1. За място на четвъртфиналите Надал ще играе срещу сънародника си Пабло Карено Буста, който елиминира аржентинеца Карлос Берлок с 6:3, 6:7, 6:0.
Вторият в схемата Давид Ферер (Испания) също се класира за втория кръг след успех с 6:4, 6:3 над сънародника си Даниел Химено Травер. Следващият съперник на полуфиналист от миналия сезон ще бъде квалификантът Тимо де Бакер от Холандия. В един от най-драматичните двубои от началото на турнира Фабио Фонини достигна до пълен обрат с 1:6, 7:6, 6:1 срещу Иржи Весели, след като трябваше да отразява три поредни мачбола в тайбрека на втория сет. Италианецът във втори кръг ще срещне миналогодишния полуфиналист Пабло Андухар. Място на осминафиналите си осигури и шампионът от Сао Пауло Пабло Куевас, който се наложи с 4:6, 6:3,6: над Николас Алмагро.