Favicon_File

Ювентус с класика срещу Борусия Дортмунд

текст Добрин Иванов

Ювентус заслужено продължава на четвъртфиналите на Шампионска лига след 3:0 в реванша срещу Борусия Дортмунд игран на „Сигнал Идуна Парк“.
Първият двубой бе спечелен от „бианконерите“ с 2:1, така с общ резултат 5:1 отборът на Масимилиано Алегри продължава в следващата фаза на най-престижния турнир на Стария континент. Юве започна ударно срещата и поведе в третата минута след гол на Тевес. Борусия опита да заличи пасива си, но не съумяваше да създаде опасност в полето на гостите, които пък отвръщаха с бързи контраатаки. Мората удвои преднината на Ювентус в 70-ата, а отново Тевес бе точен в 79-ата, оформяйки крайното 3:0. Жребият за четвъртфиналите ще бъде теглен в петък, 20 март, от 13:00 часа в Нион, Швейцария.