Favicon_File

Резерва прати Реал (Мадрид) на полуфинал в ШЛ

Текст: Мария Петкова

Реал (Мадрид) се класира за полуфиналите на Шампионската лига. Белия балет победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 в реванш от четвъртфиналите на турнира. Първата среща на „Висенте Калдерон” завърши 0:0. Реал имаше надмощие през целия мач и можеше да запише и по-убедителна победа, но направи много пропуски пред вратата на дюшекчиите. Гостите бяха затруднени още повече в последните минути на двубоя, след като останаха с човек по-малко на терена. Арда Туран извърши грубо нарушение срещу Серхио Рамос и заслужено получи втори жълт картон. Фатална за Атлетико се оказа 88-ата минута. Тогава Чичарито се реваншира за пропуските си до момента и простреля Облак за 1:0.  След това Карло Анчелоти извърши тактически и трите си смени и измъкна победата. Сега италианецът има шанс да стане първият треньор, който е печелил трофея в Шампионската лига четири пъти.