Барселона спечели Суперкупата на Европа

barsa_kupaРезервата Педро Родригес донесе четвърта суперкупа на Европа за „Барселона“ в изключителен финал. В столицата на Грузия Тбилиси каталунците спечелиха трофея, като първо поведоха с 4:1, после допуснаха изравняване, но в крайна сметка след 5:4 надиграха Севиля. Двубоят започна добре за победителят в Лига Европа- Севиля, който откри още в третата минута чрез Бенега. В седмата и шестнайстата минути с два гола на Лионел Меси Барселона обърна резултата. Малко преди почивката Луис Суарес изпусна сам срещу вратаря, но след това подаде изключителен пас на Рафиня, който направи 3:1. В началото на второто полувреме Суарес направи 4:1, след като Иниеста открадна топката и го изведе отново сам. След това обаче Севиля се вдигна на щурм. В 57-ата мин Рейес намали на 2:4. В 70-ата Жереми Матьо извърши нарушение в наказателното поле и съдията Калъм даде дузпа за севилци. От 11-метровия Камиеро намали на 3:4. Драмата бе пълна, след като 9 минути преди края двете нови попълнения на Севиля Имобиле и Коноплянка направиха добра атака и украинецът изравни.
В 94- тата минута Хавиер Масчерано отстъпи мястото си на терена на Педро и в последния си мач за Барселона, в 115-ата минута нападателя с силен шут донесе трофея, с който каталунците се изравниха с Милан с 4 спечелени суперкупи на Европа.