Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Пенсионното осигуряване – избираме НОИ или частен фонд

[post-views]
[post-views]

Тристранният съвет одобри прехвърлянето на осигурителните вноски.  Решението дава възможност всеки да може многократно да смени пенсионния си фонд и да прехвърлят втората си пенсия към НОИ и обратно.

Пенсионият си фонд всеки един от нас ще може да смени след като подаде заявление пред НАП, с което иска да прекрати осигуряването си и декларира, че иска да премине към НОИ. Едва след година можем да се откажем от решението си  и да изберем друг универсален или професионален пенсионен фонд. Синдикатите подкрепиха финалния вариант на наредбата.
Тристранните партньори обсъсиха и възможността категорийните работници, ползващи правата на ранно пенсиониране, да изберат да се осигуряват единствено или в НОИ или в частен фонд.
Решенията на Тристранния съвет ще бъдат внесени за разглеждане на едно от следващите заседания на Министерския съвет.


Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани