Норвегия гледа към еврофиналите

NORVEGIA - HURVATIAНорвегия победи по категоричен начин с 2:0 Хърватия и зае второ място в нашата група, като така вече гледа към Европейското първенство през следващата година. И двата гола бяха реализирани от Йо Инге Бергет. До почивката двата отбора си размениха по едно положение. Първо Субашич спаси удар на Вегард Форен, а след това Ниланд отрази удар с глава на Марио Манджукич. Шест минути след началото на второто полувреме домакините откриха резултата. При разбъркване в наказателното поле Бергет овладя топката, освободи се от Дарио Сърна и стреля точно във вратата на Субашич. В 69-ата минута брадатият нападател на Малмьо отново финтира Сърна в наказателното поле и стреля към вратата, топката рикошира в крака на Ведран Чорлука и отново се оказа в мрежата на хърватите.