Източноевропейски шампионат по мотокрос

motor277 състезатели от 12 държави до сега са участвали в кръговете от източно-европейския шампионат по мотокрос. Финалът на надпреварата е тази събота и неделя на мотополигона край град Троян. Кръг преди края е ясен само един от шампионите в отделните класове – това е Валентин Роглев в клас МХ 2, останалите победители ще станаят ясни в неделя след приключването на шампионата. При най- малките – клас 65 кубика с шанс за титлата са Димитър Грозданов и Кристиян Иванов.При 85 кибуковите претенденти са Жулиан Георгиев и Алекс Димитров. В клас МХ 2 въпреки първото място на Роглев, претенции за подиума имат и пилотите, които по една или друга причина не са участвали във всички кръгове като Майкъл Иванов, Иван Петров, Момчил Иванов и Ивелин Манев. В клас МХ 1 с най-голям шанс за златото е Тодор Тотев, а него конкуренти ще са македонеца Християн Илиоски, Калоян Илиев, Николай Йовчев и Адриан Радута (Румъния). В клас МХ фаворит е Веселин Малинов.