Header

Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Header
Търсене
Close this search box.

Казанлъчани са най-добрите стрелци сред журналистите

[post-views]
[post-views]
Favicon_File

Светлозар Стоянов


strelbi6teКазанлъшките журналисти обраха тазгодишните купи и медали в съревнованието по стрелба в учебния център на „Тюлбето“, което се провежда ежегодно по повод празника на Сухопътни войски. Първото място на почетната стълбица зае Георги Манев – главен редактор в телевизия „Пресс ТВ“ – Казанлък, на второ място се класира Тодор Пашов – репортер в Kazanlak.com, а на трето – Тони Кънев – журналист от списание „Клуб Оръжие“.
Стартът на тазгодишните чествания бе даден на 5 ноември, именно на полигона „Тюлбето“ край Казанлък. Бригаден генерал Пламен Атанасов връчи купи, медали и грамоти на най-добрите в турнира по стрелба с пистолет и автомат за купата на командира на Сухопътните войски генерал-майор Андрей Боцев.
Бригаден генерал Пламен Атанасов награди журналистите, отразявали най-активно дейността на Сухопътните войски през годината. Това са Петя Иларионова – репортер от TV+, Зорка Тошева – репортер от БГНЕС и Цветана Георгиева – кореспондент на пловдивския вестник „Марица“ в Карлово. Те бяха наградени с монета „Свети Георги“ и грамота от името на командира на Сухопътните войски.
Наградата за цялостен принос за отразяване на събитията във войските бе присъдена на Спирдон Спирдонов – главен редактор на вестник „Българско войнство“, сп. „Военен глас“ и на електронното издание „Отбрана.com“, който бе удостоен с монета „Свети Георги“ и почетна грамота.
Призовото първо място при оспорваната надпревара между военните аташета, акредитирани в България, зае подполковник Максим Чередмиченко – военен, военноморски и военновъздушен аташе на Руската федерация, на второ се класира капитан Нгуен Ман Ха – помощник военен аташе на Виетнам у нас, а третото място остана за подполковник Джеймс Суорц – сухопътно военно аташе на САЩ. Бригаден генерал Пламен Атанасов им благодари за приноса в развитието и задълбочаването на двустранните отношения между Сухопътните войски на България и техните страни, като подчерта, че той е „особено ценен за нас, защото по този начин си сверяваме взаимно часовниците и разбираме за нашите постижения“. От военно-патриотичните организации най-добри в стрелбата с пистолет и автомат бяха Иван Радев от БОС „Бойно братство“, старши лейтенант от резерва Владимир Томов от СОСЗР и Радослав Филипов от БОС „Бойно братство“.
В комплексното класиране на военните формировани първите три места завоюваха отборите на 61-ва механизирана бригада в Карлово, 68-ва бригада „Специални сили“ в Пловдив и Центъра за подготовка на специалисти в Сливен.
По време на брифинга бригаден генерал Атанасов не скри, че предложените от правителството промени в Закона за отбраната и Въоръжените сили, които ограничават социалния пакет на военнослужещите, са били изненада. Това е породило във войските негативни настроения и желания за подаване на рапорти за уволнение, но до момента нямало такива. Надеждите са все пак промените да не станат факт, с оглед на анализа, който е бил направен и обсъден на извънредното заседание на Съвета по отбрана. Всички мероприятия се изпълняват съгласно плана, заяви началникът на Щаба на Сухопътните войски. Както вече е известно, се очаква указ на президента за неговото назначаване за заместник-началник на отбраната.
strelbiТрадиционният поход до Сливнишките възвишения, където преди 130 години младата ни войска показва чудеса от храброст в Сръбско-българското война, е на 12 ноември. Командването е предвидило и други прояви, посветени на празника. На 17 и 18 ноември е планиран турнир по тенис „Генерал-майор Нейко Ненов“, а на 17 ноември е традиционната среща на командира с генерали от резерва и запаса, бивши командващи, началници и заместник-началници.  Кулминацията ще бъде на 19 ноември във Военна академия „Г.С.Раковски“.

Битката при Сливница е едно от най-големите и тежки стражения по време на Сръбско-българската война, водено в района на града и село Алдомировци, местностите Три уши и Мека црев, в периода 5 ноември 1885 – 7 ноември 1885 година.
Фронтовата линия при Сливница е разделена на 3 части, а съотношението в началото е 12 000 българи срещу 25 000 сърби. Отрядът на капитан Коста Паница разбива сръбските войски при Ропот и Комщица и навлиза в Сърбия.
 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Най-ново

Единична публикация

Избрани