Джими Бътлър подобри рекорд на легендата Майкъл Джордан

nba-dalasДжими Бътлър подобри клубен рекорд на легендата Майкъл Джордан за най-много отбелязани точки за едно полувреме за отбора на Чикаго Булс. Бътлър вкара 40 точки през второто полувреме, от общо 42 в мача, за победата на Биковете при визитата на Торонто Раптърс със 115:113. Рекордът на Джордан беше 39 точки, също през второто полувреме, в мач с Милуоки Бъкс през 1989-а година. Днес Бътлър стреля успешно в 14 пъти от 19 опита в последните две четвъртини на мача, като началото му не беше толкова успешно. Това е четвърта поредна победа на Булс и те са на 2-о място в Централната дивизия с 20 победи и 12 поражения. Пау Гасол записа 17-и дабъл-дабъл за сезона, като реализира 19 точки и спечели 13 борби при втората поредна победа на тима си над този противник през сезона. За домакините ДеМар ДеРозан вкара 24 точки.
В друг мач от тази нощ Лейкърс постигна едва осма победа, като се наложи над Финикс с 97:77 и сложи край на серията си от девет поредни поражения. Кобе Брайънт пропусна втора поледна среща заради осукване на дясното рамо, но Лу Уилямс вкара 30 точки и го замести достойно. Новобранецът Лари Нанси-джуниър добави 15.